Proměny bytu

Proměny bytu

Byty jsou zpravidla prostorově menší než domy, proto se snadněji a rychleji okoukají. Brzy vás omrzí koukat se stále na jeden a tentýž nábytek, který jste si tak pečlivě vybrali. I když ho neustále přemisťujete a snažíte se tak byt alespoň trochu měnit, tak to stále není ono. Ne každý má však dostatek finančních prostředků na to, aby si mohl vybavení svého bytu neustále obměňovat. Možností, jak změnit byt je několik, stačí mít jen kapku trpělivosti a hlavně představivosti a rázem se z vašeho starého bytu stane nový, neokoukaný byt.

Vestavěné skříně

Prostory v bytech se dají proměňovat mnoha způsoby. Pokud máte takový nábytek, který není nijak vyzývavý, či neobvyklý, pak vám půjdou proměny bytu snadněji. Zkuste například vyměnit vaše stávají skříně v ložnici za vestavěné skříně, do kterých se vám vleze více oblečení. Vestavěné skříně jsou řešením pro nedostatek stávajícího úložného prostoru. Vestavěné skříně si můžete navrhnout tak, jak sami chcete a jak vám to bude vyhovovat. U těchto vestavěných skříní si můžete navrhnout velikost, barvu i materiál a celkový styl tak, aby splnily vaše očekávání.

Proměny jednotlivých pokojů

Hlavní dominantou ložnice však bývá postel. Proto i ona si zaslouží změnu. Kupte si například nové povlečení, které bude mít barvy sladěny s ostatním nábytkem. Nebo podle této barvy vymalujte alespoň jednu zeď ve vaší ložnici. Rázem se tak celý prostor změní a bude originálnější. Podstatné změny můžete docílit i výměnou koberce. V obývacím pokoji můžeme vyměnit záclony a závěsy, můžeme nově vymalovat, nebo koupit například nový koberec. Pořiďte si také dostatek květin a doplňků, které váš obývací pokoj krásně oživí a zútulní. Do kuchyně si můžete pořídit nové chňapky, ubrusy či nápadnější prostírání. Na stěny zvolte výraznější barvy, které vaši kuchyň dokonale změní. Ozdobte kuchyň také různými dekorativními prvky.