Noční stolek: nezbytný pomocník

Kdo by neznal noční stolek. Je součástí téměř každé české ložnice či pokojíku. Pojďme si společně představit tipy, které oceníte, pokud chcete noční stolek vybavit zajímavými doplňky – pomocníky, kteří vám zlepší usínání a usnadní vstávání.

Lampička je základ

Pokud chcete svůj noční stolek zaplnit, sáhněte po lampičce se stínítkem, která bude tou nejlepší volbou. Dejte však pozor na to, aby nebylo světlo ostré, ale naopak intimní a méně intenzivní, neboť jedině tak nebude dráždit váš zrak a vám se bude díky vyšší úrovni melatoninu lépe usínat. Důležitým prvkem je také design. Lampička musí být v souladu se zbytkem ložnice, jinak hrozí, že naruší příjemnou atmosféru.

Budík jako alternativa k telefonu

Dnešní hektická doba téměř zapomněla na klasické budíky, se kterými vstávali naši rodiče či babičky. Nebojte se jich. Naši rodiče věděli, proč je používat. Víte, proč nejsou telefony ideálním společníkem při vašem spánku? Stále vyzařují vysoké množství záření, které není zdraví prospěšné. Ideální bude, když je necháte mimo ložnici. Namísto toho zvolte klasický natahovací budík a buďte se jako za starých časů. Vyhnete se při tom nutkání, že musíte zkontrolovat e-mail, novinky na internetu a další zbytečnosti, které do spánku nepatří. Vyspíte se tak bez stresu a jako za mlada.

Fotografie

Na noční stolek můžete umístit také fotografie svých nejbližších. Ti vám budou stále na očích a před spaním na ně tak můžete zavzpomínat nebo si připomenout různé zážitky, které máte společné a uvolnit tak svou mysl. Kdo ví, třeba se vám o nějaké vzpomínce bude zdát!

Poznámkový blok

Není na škodu si na noční stolek umístit poznámkový blok či deníček, do kterého si můžete zapsat myšlenku, která vás zrovna napadla. Nebo také sny! No schválně, kolikrát se vám zdálo něco zajímavého, ale poté jste si nemohli vzpomenout, o čem sen byl. Zajímavý výsledek na sebe nenechá dlouho čekat.

Mezi další doplňky lidé řadí častokrát svíčky, které umocňují intimní atmosféru. A v neposlední řadě na noční stolek patří také krémy na ruce, pleť či oblíbené parfémy.

Využijte noční stolek novým způsobem a užijte si společné usínání v pohodlí domova.