Efektivní úklid domácnosti

Je pro vás úklid domácnosti vždy utrpením? Přinášíme vám rady, jak jej zvládnout snadno a rychle! A pro ty, kteří mají rádi čisto a úklid berou jako vyčištění hlavy, ušetří tyto tipy práci a úklid si ještě více užijí.

Tak jak na úklid domácnosti efektivně? Experti na úklid doporučují rozdělení bytu, domu a jakékoliv jiné nemovitosti na čtyři barevné zóny. Zelenou, do které spadá kuchyň, jídelna a veškeré bílé elektro. Do žluté zóny řadíme koupelnu se sprchou, umyvadlem, případně wellness zařízení, kterými jsou sauny či bazény. Modrá zóna = obytné pokoje, ložnice, komůrky, případně chodby a schodiště. A poslední, čtvrtou zónou je zóna červená, do které řadíme toalety a jejich příslušenství.

Další podstatnou otázkou zůstává, zda plánujeme generální úklid nebo úklid v jedné z výše uvedených zón. A co vlastně znamená generální úklid? V podstatě, že v bytě nezůstane ani zrnko prachu suché. Vyperte záclony, umyjete okna a uklidíte veškeré zóny. Pokud jej budete provádět, zvolte si v bytě nebo prostorech centrální bod, kde budete skladovat čistící prostředky a z něj je poté distribuovat na uklízecí místa. Doporučujeme koupelnu. Jaké čistící prostředky použít? To necháme na vás. Každý má oblíbené čističe, které mu fungují. Někdo preferuje tekuté čističe, druhý tuhé a třetí čističe ve spreji.

Důležitou radou je rčení, které říká, že se má uklízet seshora dolů, a to proto, aby nám prach potom nepadal na již uklizené povrchy. Podlahu a luxování nechejte vždy nakonec. I když u některých typů starších vysavačů se vyplatí, když povysáváte ještě před utíráním prachu, neboť prach rozviřují.

Úklid domácnosti

Uklizená domácnost je základem pohody a dobrého zázemí nejen pro vás, ale také pro příchozí hosty. Říká se, že podle bot poznáte člověka a podle uklizeného bytu zase hospodyni. Něco na tom bude a nezapomeňte, že domácnost je vaše vizitka.