Čističky vzduchu, jak to s nimi je?

Čističky vzduchu jsou v poslední době velmi vyhledávaných zbožím a rovněž nedostatkovým zbožím všech menších i větších e-shopů. Proč jsou tak v oblibě, co byste o čističkách vzduchu měli vědět? Přečtěte si krátká článek, ve kterém se dozvíte odpovědi na všechny základní informace, které byste neměli opomenout.

Druhy čističek

Existují jednoduché čističky, které pracují na bázi elektronového větru, který je moderní alternativou ke klasickému větráku. Nečistoty zachytává na elektrostatickém filtru a vychází z ní čistý, ionizovaný vzduch zbaven prachu, pylů, alergenů, plísní či jiných bakterií a nečistot. Ceny takových čističek se pohybují ve středu od 2 do 5 tisíc korun.

Vylepšené čističky obsahují mimo zmíněné navíc třeba ventilátor, čidla s ukazatelem hodnoty nečistot v místnosti nebo uhlíkový filtr, který zachytává nežádoucí látky efektivněji.

Vyplatí se čistička?

Dle našeho názoru se jedná o výbornou investici zvláště pro alergiky, malé děti nebo ty, kteří si potrpí na kvalitním a čistém vzduchu.

Kterou vybrat?

Doporučujeme se orientovat především na základě cenové dostupnosti a rozlohou, kterou je čistička schopna na příslušný výkon vyčistit. Nám osobně se osvědčila základní čistička na bázi elektronového větru, která vyčistí byt o velikosti 50 m2 během několik hodin.

Jak ji používat?

Čističku byste neměli používat v blízkosti oken, které snižují jejich účinnost a zatěžují je nebo kovových předmětů, které vybíjí kladně nabité ionty, jež čistí vzduch. Nevyhnete se pravidelnému čištění, zhruba co 4–7 dní u těch základních na bázi elektronového větru. Ty umyjete pod tekoucí vodou se saponátem, necháte vyschnout a můžete ji používat dále. Filtry jsou v podstatě doživotní. Necháváme ji zapnutou v podstatě nepřetržitě, tím pádem je účinnost maximální.

Pořiďte si i vy kvalitní čističku vzduchu a zlepšete svou zdravotní kondici.