Alternativy spaní v ložnici i dětském pokoji

Spát se dá na ledasčem, ale je taky otázka, jak se pak cítíte ráno. Pokud potřebujete skladnou a praktickou variantu spaní do menšího pokoje, ať už je to ložnice pro jednu osobu nebo dětský pokoj, můžete volit ze dvou ještě dobrých možností.

Na prvním místě je samozřejmě klasická postel. Postele jsou nejvhodnější na spaní, ale hodně záleží, jak jsou postavené, z jakého materiálu, jestli jsou vybaveny vestavnou nebo samostatnou matrací. Postele, které se prodávají pouze jako samostatný rám, eventuálně vybavený roštem, mají jistou výhodu, nebo pro někoho nevýhodu, že je potřeba dokoupit matrace. Je to výhoda pro ty, kteří si zakládají na tom, aby spali skutečně na kvalitní matraci, ale nevýhoda, pro ty, kteří nechtějí do postele tolik investovat. Do postele se ale člověk nesmí bát investovat, protože je to velice důležitý kus nábytku, který může také zásadním způsobem ovlivňovat vaše zdraví a zdraví vašich zad.

Co ale v malých prostorách, kde samostatnou postel neuživíte, jako jsou například garsonky nebo malé studentské pokoje, které musejí být zařízeny jak na spaní, tak i na běžné fungování přes den, včetně případného společenského života, návštěv. Nikoho si nepozvete do místnosti, kde máte postel a kde spíte. Pro takové případy jsou vhodnější volbou pohovky, které přes den fungují jako klasická sedačka, ale na noc se rozloží na spací lůžko. Pohovky se prodávají v mnoha provedeních a je potřeba počítat s tím, že budete muset každé ráno ustýlat, schovávat peřiny a prostěradlo a skládat pohovku zpět do její sedací polohy. Ačkoli pohovka není samozřejmě ve svém pohodlí a komfortu, který nabízí rovna běžné posteli, stále představuje vhodné řešení pro některé prostory.